

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 1 kb |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.9 V |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Current - Receiving | 13.3 mA |
| Current - Transmitting | 11.1 mA |
| Output Power | 0 dBm |
| Number of GPIO | 15 |
| Sensitivity (dBm) | -94 dBm |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$4.19933
Ext.Price$4.19933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.19933 | $4.19933 |
| 10 | $3.59856 | $35.98560 |
| 25 | $3.34072 | $83.51800 |
| 50 | $3.10136 | $155.06800 |
| 100 | $2.87915 | $287.91500 |
| 300 | $2.79380 | $838.14000 |
| 500 | $2.71096 | $1355.48000 |
| 1000 | $2.63607 | $2636.07000 |
